Anasayfa / Genel / Kütahya Erkek ve Kız Öğrenci Yurtları

Kütahya Erkek ve Kız Öğrenci Yurtları

Bu sayfayı ziyaret ettiğinize göre muhtemelen üniversiteyi kazandınız. Öncelikle sizi tebrik eder ve eğitim hayatınızda başarılar dilerim.

Bende üniversite hayatımın bir kısmını Kütahya ilinde geçirdim. Bir Adana’lı olarak çok soğuk bir şehir geldi bana ama zamanla alıştım soğuk havayı sevmiyor iseniz biraz sıkıntı çekersiniz malum Kütahya Çini ile olduğu kadar soğuğu ile de meşhur bir ilimiz.

Üniversite yaşamında en büyük sorunların başında barınma sorunu gelmektedir. Bu noktada ilk defa üniversite okuyacak arkadaşlara tavsiyeler genelde ilk sene erkek veya kız öğrenci yurtlarında veya apartlarında kalmaları yönünde olmaktadır.

Bende üniversitemin ilk senesinde şehrin merkezinde bir apart ile anlaşıp ilk senemi bu apartta geçirip ardından eve çıkmak gibi bir plan yaptım. Hem şehri tanımak hemde ilk etapta ev bulma eşya bulma gibi sıkıntılar ile uğraşmadan derslerime ve arkadaş ortamına uyum sağlamaya çalıştım.

Kütahya’da Üniversite kampüsü maalesef şehrin dışında ve şehrin merkezi kabl edilen VAZO (sizde buna alışacaksınız her yer vazoya 5 dk bütün tarifleri buraya göre vereceksiniz) VAZO dan kampüse ulaşım otobüsler (A1, 7, 7A, 7 hatırladığım otobüs hatları) ile ortalama 20-25 dk sürmektedir.

Kütahya Erkek ve Kız Öğrenci Yurtları

Barınma konusunda eğer KYK yurtlarını düşünüyorsanız kız öğrenciler bu konuda biraz daha şanslı kampüsün içinde KYK Kütahya kız öğrenci yurtları mevcut ve buralara başvuru yapabilirsiniz.

Özel Kütahya Yurt ve Apartları

Kütahya’da şehrin merkezinde bir çok kız öğrenci yurdu ve erkek öğrenci yurtları mevcut. Seçiminizi yaparken kesinlikle görmeden karar vermeyin tek kişilik veya 2-3-4 kişilik odalarda kalma imkanları var. Bütçenize ve kişilik özelliğinize göre bu seçimi yapacaksınız.

 

Kütahya Kız Öğrenci Yurtlarına alternatif olarak http://www.kutahyayurtapart.com bu sayfadan bakabilirsiniz

Önerilen

Medium Nedir? Konu Geliştirme Sistemi

Medium yenilikçi bir sosyal medya platformu olarak karşımıza çıkıyor. Diğer sosyal medya birimleri olan Facebook, ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yandex.Metrica